TARLA BİTKİLERİ BÖLÜMÜ
         Tarla Bitkileri Bölümü 2009 yılında kurulmuş olup 6 öğretim üyesi ve 1 araştırma görevlisi ile eğitim-öğretim faaliyetlerine devam etmektedir. Bölümümüzde ülke tarımına yön veren mezunlar yetiştirmek üzere endüstri bitkileri, tahıllar, yemeklik tane baklagiller ve yem bitkileri yetiştirme ve ıslahı, çayır-mera yönetimi ve ıslahı konularında lisans ve lisansüstü düzeyde eğitim verilmektedir. Lisans eğitiminin tamamlanması ile “Ziraat Mühendisi”,  lisansüstü eğitim sonunda ise  “Ziraat Yüksek Mühendisi ve Ziraat Doktoru” dereceleri alınmaktadır.
 
       Tarla Bitkileri mezunları, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ağırlıklı olmak üzere devlet kuruluşlarında, özel sektör tarım şirketlerinde, üniversitelerde, kamu yararına çalışan birlik ve kooperatiflerde, bankalarda ve tarımsal danışmanlık gibi alanlarında istihdam edilebilmektedir.
 
        Tarla Bitkileri bölümü genç, dinamik, tecrübeli öğretim elemanı kadrosu ve alt yapısı ile birlikte öğrencilerine kaliteli eğitim-öğretim sunmanın sorumluluğunu taşımaktadır.
 
Prof. Dr. Satı UZUN
Bölüm Başkanı
 
 
 
Adres : Erciyes Üniversitesi Ziraat Fakültesi Köşk Mahallesi Fuat Sezgin Caddesi 38030 Melikgazi/KAYSERİ
Telefon : (0 352) 437 17 90
Faks : (0 352) 437 62 09
Öğrenci İşleri : (0 352) 207 66 66 / 10500
E-Posta : ziraaterciyes.edu.tr
Copyright © / Tasarım & Programlama: Erciyes Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı Web Grubu