Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çalış, Fakültemiz Akademik Kuruluna Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çalış,  Fakültemiz Araştırma Laboratuvarlarında da incelemelerde bulunarak, fakülte akademik kuruluna katıldı.

Fakülte Konferans Salonu’nda düzenlenen akademik kurul toplantısında ilk konuşmayı Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Osman Sönmez yaparak Fakültemiz hakkında bilgiler verdi.

Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çalış ise konuşmasında Fakültemizin Erciyes Üniversitesi’nin önemli ve başarılı fakültelerinden birisi olduğunu belirtti.

Rektörümüz Çalış: “Araştırma Üniversitesi kimliğimizde Ziraat Fakültemizin çok büyük katkısı var. Bu katkılarınızdan dolayı her öğretim üyemize teşekkür ediyorum. Erciyes Üniversitesi yönetimi olarak, bu başarı seviyemizi daha da yükseltmek istiyoruz. Sizlerde Ziraat Fakültemizin çıtasını yükselteceksiniz ki, üniversitemizin başarı çıtası yükselmiş olsun. Bunun için içinde hep birlikte çalışmamız ve hep birlikte gayret etmemiz gerekiyor” diye konuştu.

Konuşmasının ardından Rektörümüz Çalış, bilimsel çalışmaları nedeniyle akademik teşvik alan öğretim üyelerine de plaket verdi.

Rektörümüz Çalış ayrıca Fakültemiz Araştırma Laboratuvarları’nı da ziyaret ederek, yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Rektörümüz Çalış’a, akademik kurul toplantısında Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Recai Kılıç ve Prof. Dr. Mehmet Sıtkı İlkay da eşlik etti.